Podwiązki ślubne

sort-descending

Produkty 3

Podwiązka na ślub: czemu należy ją założyć i jaką wybrać?

Podwiązka ślubna, czyli niepozorny kawałek gumki z tiulem i zdobieniami, czasami wywołuje sporo dyskusji! Jedne panny młode nie wyobrażają sobie ślubu bez tego dodatku, inne uważają podwiązki ślubne za zabobon i przestarzały zwyczaj, a jeszcze inne same nie wiedzą, czy chcą zakładać podwiązkę w dniu swojego ślubu. Naszym zdaniem to miły zwyczaj, a podwiązka na ślub może być piękną pamiątką, szczególnie jeśli nie planujesz zachować swojej sukni ślubnej. Niezależnie od tego, jakie jest Twoje zdanie, warto dowiedzieć się, o co chodzi z podwiązkami i jaką wybrać.

Podwiązka na ślub: kilka słów o zwyczajach

Sama podwiązka ma bardzo długą historię, ponieważ już w średniowieczu noszono specjalne paseczki służące do podtrzymywania pończoch. Współcześnie panie mają do dyspozycji o wiele więcej modeli, począwszy od pończoch przypinanych do pasa po pończochy samonośne, rajstopy czy gołe nogi – dlaczego zatem nadal tak ważna jest ślubna podwiązka? Ślub to czas, gdy do głosu dochodzi wiele przesądów i zwyczajów. Choć współcześnie nie przywiązujemy już do nich zbyt dużej wagi, nadal panny młode pilnują, by mieć na sobie coś pożyczonego i coś niebieskiego. Podwiązka ślubną miała przynosić dobrobyt i szczęście, a pan młody powinien zdjąć ją z nogi panny młodej – najlepiej bez użycia rąk. Podwiązki na ślub zazwyczaj mają kolor biały – symbolizują czystość – lub niebieski, by zapewnić wierność małżonka. To oczywiście przesądy, a żadna podwiązka na ślub nie jest potrzebna po to, by małżonkowie żyli długo i szczęśliwie, jednak… nie warto kusić losu! Obecnie podwiązka to pięknie zdobiony drobiazg, który genialnie uzupełnia całą stylizację – nie rezygnuj z tego dodatku!

Podwiązki na ślub: jaki model wybrać?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, podwiązka na ślub powinna być biała (albo w odcieniach bieli) lub niebieska, jednak jeśli Twoja suknia ślubna jest oryginalna i kolorowa, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać model w innym kolorze. Wybór jest ogromny! Możesz zdecydować się na szerszą podwiązkę, która będzie świetnie wyglądać w rozcięciu sukni i stanie się smaczkiem uzupełniającym ślubną stylizację lub postawić na skromniejszy, delikatniejszy i niemal niewidoczny model. Najprostsze podwiązki to cienki paseczek materiału z delikatną kokardką; na drugim biegunie znajdują się bogato zdobione, szerokie pasy z koronką, tiulem, perełkami czy innymi dodatkami. Takiej podwiązki raczej nie ukryjesz pod dopasowaną czy lekko transparentną suknią – zanim zdecydujesz się na zakup, upewnij się, że będziesz chciała ją założyć. Podwiązkę możesz potraktować także jako gadżet, który założysz na sesję zdjęciową lub noc poślubną. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać bogato zdobiony model!

Podwiązka na ślub: wyjątkowy prezent dla panny młodej

Piękna podwiązka może być świetnym prezentem dla panny młodej – przykładowo od świadkowej i przyjaciółek zaproszonych na wieczór panieński. Podwiązki ślubne ręcznie robione to spersonalizowane dodatki, w które można wpleść Waszą wspólną historię, życzenia czy po prostu ozdoby, które szczególnie przypadły do gustu pannie młodej. Większe podwiązki, które są szyte na zamówienie, będą pięknie prezentować się podczas sesji zdjęciowej lub w roli wyjątkowej pamiątki z tego najważniejszego dnia. Możecie przygotować cały siostrzany ceremoniał dla przyszłej panny młodej, której z pewnością przyda się wsparcie bliskich kobiet. Momentem kulminacyjnym może być wręczenie pięknego prezentu – ozdobnej podwiązki ślubnej, która sprawdzi się w tej roli o wiele lepiej niż np. gadżety erotyczne. Chociaż podwiązkę ślubną zakłada się tylko raz, pozostaje pamiątką na całe życie, dlatego postaw na taki model, który z pewnością spodoba się przyszłej pannie młodej – i przyniesie jej szczęście!

Podwiązki na ślub – kilka praktycznych informacji

Wymarzona podwiązka ślubna wybrana? Zanim zdecydujesz się na zakup, pamiętaj o tym, by dobrać odpowiedni rozmiar. Weź też pod uwagę, że możesz schudnąć przed samym ślubem, co w konsekwencji może spowodować zmniejszenie obwodu uda – starannie wybrana i spersonalizowana podwiązka będzie wtedy za luźna i po prostu zsunie się z nogi. Na wszelki wypadek nie zamawiaj jej zbyt wcześnie i starannie zmierz udo; czasem lepiej zdecydować się na model ciut mniejszy niż odrobinę za luźny. Podwiązkę ślubną zwyczajowo nosi się na lewym udzie, czyli od strony serca. Możesz przypiąć ją do pasa do pończoch (o ile zakładasz takowy na ślub) lub wybrać model samonośny z nieco mocniejszą gumką.

loader
Ładuję...