Gąbeczki do makijażu

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Gąbeczki do makijażu – akcesoria, które warto mieć w swojej kosmetyczce

Gąbeczki do makijażu umożliwiają precyzyjne rozprowadzenie płynnych i kremowych kosmetyków. Akcesoria absorbują znacznie mniej produktu niż pędzle, dzięki czemu kosmetyki wystarczą Ci na dłużej. Gąbka nie tylko ułatwia aplikację produktów, lecz także zapewnia nieskazitelny wygląd skóry. Akcesorium sprawia, że cera wygląda zdrowo i promiennie. Nic więc dziwnego, że z gąbeczek chętnie korzystają zarówno doświadczone wizażystki, jak i kobiety, które lubią malować się same. Warto z nich korzystać podczas nakładania kosmetyków pod oczami czy w okolicy nosa. Takie akcesoria pozwalają również kontrolować poziom krycia, a tym samym pomagają wyrównać koloryt skóry.

Jak wybrać gąbeczki do makijażu?

Klasyczne gąbki idealnie sprawdzą się przy konturowaniu na mokro i nakładaniu podkładu, z kolei miniaturowe wersje nadają się do aplikacji korektora pod oczami i w okolicach nosa. Gąbeczka zapobiega osadzaniu się nadmiaru kosmetyku w załamaniach skóry. Gąbeczki do makijażu nie mogą być zbyt twarde, w przeciwnym razie będą pozostawiały smugi i podrażniały skórę. Aby określić ich miękkość, ściśnij je w dwóch palcach. Jeśli są mało podatne na gniecenie, lepiej poszukaj innych. Chociaż dużą popularnością cieszą się modele w kształcie jajka, możesz też wybrać spłaszczone, stożkowe lub trójkątne gąbki. Zanim wybierzesz akcesorium, sprawdź stopień ich sprężystości. Zwróć też uwagę na to, czy zostało ono wykonane z miękkiego materiału. Dzięki temu zyskujesz pewność, że gąbka nie podrażni skóry. 

Gąbki do makijażu – jak ich używać?

Gąbka pomoże Ci delikatnie wklepać kosmetyki w skórę, dzięki czemu uzyskasz naturalny efekt. Pamiętaj, żeby przed każdym użyciem namoczyć je w letniej wodzie, a następnie wycisnąć. Dzięki temu zwiększy ona swoją objętość, a tym samym ograniczy zużycie podkładu, pudru i różu. Po każdym użyciu dokładnie ją wyczyść – w ten sposób nie stanie się siedliskiem bakterii. Wystarczy, że przepłuczesz ją letnią wodą, a w razie potrzeby użyjesz delikatnego środka myjącego. Na koniec zostaw ją, aby spokojnie wyschła. Dzięki temu gąbeczka nie nasili problemów skórnych ani nie wywoła reakcji alergicznej. Gąbeczka idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy – w ten sposób pozwala szybko i równomiernie nałożyć kosmetyki, niezależnie od ich konsystencji. Z nią zapomnisz o smugach i plamach. Gąbeczki do makijażu są przeznaczone do wielokrotnego użytku, dlatego warto dopasować je do swoich potrzeb. Pamiętaj, żeby wymieniać ją co 3–6 miesięcy, jeśli jednak zmieni swój kształt lub pojawią się na niej pęknięcia, zrób to wcześniej.

loader
Ładuję...