Biocosmetics

Kwasy Owocowe AHA 50% - Multi-Fruit - 7ml - Biocosmetics

Niedostępny

SKU BIC0003
Sprzedaje i wysyła Mydlana Bańka
delivery Wysyłka od 10 PLN
calendar Dostawa w 1 dni

Opis

Kwasy owocowe marki BioCosmetics

AHA 50% to połączenie: 

 1. Kwas mlekowy28-32% - wpływa znacząco na syntezę ceramidów w naskórku oraz poprawia proporcje pomiędzy prawidłowo i nieprawidłowo zbudowanymi   ceramidami. W porównaniu z innymi kwasami owocowymi ma prawie dwukrotnie wyższy index terapeutyczny, czyli działa nie tylko na poziomie naskórkowym ale i skórnym. Wykazuje ponadto właściwości anty mikrobiologiczne dzięki czemu jest skutecznym środkiem przeciwtrądzikowym. Kwas mlekowy nie jest światłoczuły, ani toksyczny i dlatego może być zastosowany bez problemu na wszystkie partie skóry, w tym na twarz, oddziaływując zarówno na naskórek, jak i na skórą właściwą. Alfahydroksykwasy, a więc i kwas mlekowy, uczestniczą w licznych procesach metabolizmu komórkowego, dojrzewanie kolagenu poprzez zahamowanie kolagenazy, stymulacja glikozaminoglikanów, biosynteza seryny, itp. Ze względu na swoje liczne właściwości nie można ograniczać jego roli do czynnika złuszczającego, w sposób bardziej kompleksowy powinien być on traktowany jako aktywator mechanizmów regulujących energetyczny metabolizm komórkowy.
 2. Kwas glikolowy  12-17% - (naturalnie występuje w trzcinie cukrowej) został wprowadzony jako środek leczniczo-kosmetyczny ćwierć wieku temu. Obecnie dzięki nowym sposobom jego stosowania przeżywa renesans i będzie jednym z elementów terapii dermatologicznej XXI wieku.Może on być stosowany w różnych stężeniach. Od zastosowanego stężenia zależy sposób i intensywność jego działania na skórę. Daje to możliwość dobrania stężenia w zależności od rodzaju skóry, charakteru zaburzenia i oczekiwanego efektu.Wielokrotne stosowanie kwasu glikolowego ma bardzo korzystne działania na skórę właściwą prowadząc do zwiększenia jej grubości o około 30% (skóra z wiekiem ulega ścieńczeniu) bez wywoływania stanu zapalnego. Przy długotrwałym stosowaniu (6 miesięcy i dłużej) preparatów zawierających kwas glikolowy dochodzi do odbudowy włókien sprężystych i poprawy elastyczności skóry. Równolegle obserwuje się zwiększoną produkcję włókien kolagenu i mukopolischarydów, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i długofalowej poprawy biologicznych i elastycznych właściwości skóry.
 3. Kwas cytrynowy 2-6% - jest doskonały na różnego rodzaju plamy i przebarwienia na twarzy. Redukuje nadmiernie zrogowaciały naskórek i przywraca skórze blask i świeży wygląd.
 4. Kwas jabłkowy max. 1% - przywraca skórze blask i wyraźnie wygładza ją. Redukuje drobne zmarszczki i przebarwienia na twarzy.
 5. Kwas winowy max.1% - oczyszcza skórę, usuwa drobne przebarwienia i zwęża rozszerzone pory.

Zastosowanie kwasów owocowych w peelingu:

 • Usuwanie przebarwień: (piegi, ostuda (melasma), plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne).
 • Przyspieszenie odnowy komórkowej.
 • Redukcja drobnych i głębszych zmarszczek - efekt odmłodzenia.
 • Spłycenie blizn.
 • Zmiękczenie i wygładzenie skóry. Nawilżenie skóry.
 • Poprawa barwy i faktury skóry.
 • Trądzik grudkowo-krostkowy, zaskórniki.

Wskazania do stosowania:

 • Rozszerzone pory skóry.
 • Drobne blizny, zmarszczki.
 • Skóra tłusta, trądzikowa.
 • Gruba warstwa zrogowaciałego naskórka (łokcie, kolana, stopy).
 • Przebarwienia (twarz, dłonie).
 • Cera atroficzna, źle ukrwiona.
 • Przedwcześnie starzejąca się skóra.
 • Skóra zniszczona kąpielami słonecznymi.
 • Skóra sucha, wymagająca nawilżenia i pobudzenia. Skóra szara, tzw. "cera palaczy".

Efekty stosowania:

 • Zmniejszenie grubości warstwy rogowej i normalizacja keratynizacji - skóra uzyskuje gładkość i ładny koloryt.
 • Wzrost spoistości i zwartości głębszych warstw naskórka.
 • Zwiększenie grubości warstwy twórczej naskórka, wzmocnienie skóry.
 • Wzmocnienie struktury kolagenowej skóry właściwej.
 • Podniesienie poziomu glikozoaminoglikanów.
 • Wzrost nawilżenia naskórka, a w efekcie uelastycznienie go i ujędrnienie.
 • Wzmocnienie przenikania innych składników preparatu kosmetycznego.
 • Regeneracja skóry z foto uszkodzeniami i przebarwieniami posłonecznymi.
 • Pielęgnacja i aktywizacja cebulek włosowych.
 • Oczyszczanie zapychanych mieszków włosowych.
 • Likwidacja bakterii typu propionum odpowiedzialnych za tworzenie się pryszczy i krostek.
 • Kwasy owocowe są najbezpieczniejszym, nowoczesnym specyfikiem służącym w terapii regeneracji skóry i leczeniu melasmy, jeżeli przestrzega się procedury ich aplikacji.

Alfahydroksykwasy:

 • Przez wiele lat proponowano rożne techniki i rożne substancje w celu odmłodzenia oraz poprawienia wyglądu skóry twarzy i ciała; wypracowano różnorodne receptury aby leczyć defekty urody (zmarszczki, blizny potrądzikowe, plamy skórne, rozstępy, itp.). Jednak w ostatnich latach pojawiła się nowa substancja, która wywołała prawdziwą rewolucję w dermatologii i kosmetyce: kwas glikolowy, lub najogólniej rodzina kwasów do której należy, czyli alfahydroksykwasy (bardziej znane pod nazwą AHA). AHA są to związki chemiczne obecne w przyrodzie; znajdujemy je w owocach cytrusowych, jabłkach, mleku, winogronach, trzcinie cukrowej, itp. Z punktu widzenia ich struktury chemicznej, mają jednakową część centralną, natomiast rożną długość bocznych łańcuchów węglowych. Spośród AHA kwas glikolowy, zbudowany jedynie z dwóch atomów węgla, jest najbardziej interesujący punktu widzenia dermatologiczno-kosmetycznego, jako że ze względu na niski ciężar molekularny, jest najpraktyczniejszy w zastosowaniu.

Mechanizm działania: 

 • Kwas glikolowy nie toksyczny (uczestniczy w cyklu Krebsa i ulega spalaniu, podobnie jak cukier) i dlatego może być zastosowany bez problemu na wszystkie partie skóry, oddziaływująco zarówno na naskórek, jak i na skórą właściwą. Alfahydroksykwasy uczestniczą w licznych procesach metabolizmu komórkowego, takich jak glikoliza, cykl Krebsa, dojrzewanie kolagenu poprzez zahamowanie kolagenazy, stymulacja glikozaminoglikanów, biosynteza seryny, itp. Ze względu na swoje liczne właściwości nie można ograniczać ich roli do czynnika złuszczającego; w sposób bardziej kompleksowy powinny być  traktowane jako aktywator mechanizmów regulujących energetyczny metabolizm komórkowy, zarówno na poziomie keratynocytu, jak i fibroblastu.

Wskazówki ogólne: 

 • Kwasy owocowe są szczególnie zalecane w przeciwdziałaniu procesom starzenia się skóry, jako że wpływa na redukcję małych zmarszczek powierzchniowych, poprawiając spoistość i zwartość skóry. Kwasy AHA są również czynnikiem determinującym lepsze nawilżenie oraz elastyczność skóry; doskonałe wyniki można takie uzyskać w leczeniu przebarwień skórnych, rozstępów, trądziku oraz blizn potrądzikowych. Przy zwalczaniu cellulitu kwasy AHA znajdując swoje zastosowanie zarówno jako stymulator mikrocyrkulacji, jak i nośnik innych substancji aktywnych, stosowanych przy kuracji cellulitu. Znaczące wyniki osiągane są również w leczeniu zwiotczenia tkankowego: skóra odzyskuje napięcie i zwartość dzięki stymulacji produkcji nowego kolagenui włókien elastycznych.

Efekt działania na naskórek: 

 • Z badań histologicznych wynika, ze kwasy AHA mają decydujący wpływ na zmniejszenie spoistości korneocitów na poziomie niższej warstwy rogowej jeszcze w fazie tworzenia. Przy spoistości międzykomórkowej, niezwykle ważną rolę odgrywa woda, ponieważ wzrost jej ilości wpływa na zmniejszenie siły wiązania. Kwasy AHA podnoszą poziom zawartości wody w warstwie rogowej, zwiększając w ten sposób odległość pomiędzy komórkami, a w konsekwencji zmniejsza siłę wiązań jonowych. W rezultacie następuje łatwiejsza eliminacja zewnętrznych komórek warstwy rogowej, przyspieszenie wymiany komórkowej w warstwie podstawowej naskórka oraz znaczne zwiększenie grubości pomiędzy warstwą podstawową i warstwą ziarnistą. Poza tym ułatwione zostaje przenikanie innych czynników aktywnych.

Efekt działania na skórę właściwą: 

 • W skórze właściwej kwas glikolowy powoduje zwiększenie grubości od 30% do 50% poprzez przyspieszenie syntezy kolagenu przez fibroblasty oraz stymulację syntezy glikozaminoglikanów. Kwasy AHA mają również decydujący wpływ na ”restrukturyzację” włókien elastycznych warstwy siatkowatej, które stają się dłuższe i mniej fragmentaryczne.

WAŻNE INFORMACJE!

W przypadku kuracji skóry trądzikowej, mogą pojawić się powierzchniowe strupki, których nie należy dotykać; odpadną one w ciągu 3 - 4 dni bez żadnego problemu.

Jeżeli wcześniej nie używano kosmetyków na bazie kwasów w początkowym okresie (dwóch tygodni) może wystąpić drastyczne wysuszenie skóry; jest to całkowicie normalne. Zastosowanie kremu nawilżającego pozwoli na zniwelowanie tych objawów, do momentu w którym kwas AHA poprawi nawilżenie skóry poprzez stymulację syntezy glikozaminoglikanów i wszystko wróci do normy.

U niektórych osób, które wcześniej nie używały kosmetyków na bazie kwasów, mogą pojawić się w pierwszych 7 - 10 dniach stosowania niewielkie krostki, wypryski. Taka reakcja jest najbardziej normalna (w przypadku cery tłustej nawet korzystna), ponieważ w ten sposób eliminuje wszystkie zanieczyszczenia skóry.

W żadnym z tych przypadków kosmetyku nie należy odstawiać, ponieważ wszystko wróci do normy w ciągu kilku dni.

Peelingu kwasami nie powinno się wykonywać w przypadku opryszczki, łuszczycy,grzybicy oraz, kiedy mamy do czynienia ze swoistymi schorzeniami dermatologicznymi.

Przebieg zabiegu:

 1. Umyć dokładnie twarz i szyje, okolice oczu i ust zabezpieczyć tłustym kremem . Jeśli są rozszerzone naczynka miejsca te należy pokryć również warstwą tłustego kremu.
 2. Można przetrzeć skórę płatkami kosmetycznymi, nasączonymi tonikiem lub spirytusem dla mocniejszego działania kwasu. Kwas nanieść opuszkami palców na osuszoną skórę. Jeśli skóra jest grubsza, tłusta należy położyć grubszą warstwę, jeśli cienka, sucha – cieńszą. U każdego jest to sprawa indywidualna. Czym grubsza warstwa kwasu, tym intensywniejsze działanie.
 3. Pozostawić preparat na skórze przez ok. 2-6 minut, można delikatnie masować. Następnie zmyć(używając gąbek lub płatków kosmetycznych) dokładnie dużą ilością zimnej wody, bardzo ważne jest dokładne zmycie kwasu. Na skórze nie mogą pozostać resztki kwasu Uważać na oczy.
 4. Nałożyć na miejsca poddane działaniom kwasów perłę lub zwykły krem natłuszczający. Po 10-15 min. nadmiar zetrzeć chusteczką.
 5. Przez 24 godziny po zabiegu nie należy wykonywać makijażu.
 6. Kwas jest w formie płynnej. Sam/a regulujesz jego stężenie. Na początek stosuj go w rozcieńczeniu 1:2 (jedna łyżeczka kwasu i dwie łyżeczki wody). Jeśli kwas będzie za mocny rozcieńcz go bardziej, jeśli za słaby dodaj mniej wody. Dziecinnie proste. To niezwykle przydatny skoncentrowany preparat. Kwas możesz stosować to mleczek, toników, także dodając do kremów czy maseczek. Starczy go na wiele zastosowań.


Ważne wskazówki dotyczące zabiegu:

 1. Niewłaściwe stosowanie (np. zbyt długie pozostawienie na skórze) może spowodować podrażnienia skóry.
 2. Działa szkodliwie po połknięciu. Działa drażniąco na drogi oddechowe i skórę. Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu. UWAŻAĆ NA OKOLICE OCZU I BŁON ŚLUZOWYCH!!
 3. W przypadku cer trądzikowych kilka dni po zabiegu może nastąpić wzmożona nadczynność gruczołów łojowych (tzw. wysypanie). Jest to typowy objaw rozpoczynającego się procesu leczenia.
 4. W zależności od stanu i wyglądu skóry zalecanych jest od 6 do 10 zabiegów, przeprowadzanych raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie.
 5. Po zabiegu należy unikać słońca i solarium lub zabezpieczyć skórę kremem o wysokim filtrze (10 -15 lub wyższym).
 6. Preparat można też stosować na inne partie ciała (grubszą warstwę). Nie stosować w okolicach tarczycy i piersi.
 7. W przypadku wrażliwej skóry należy koniecznie przeprowadzić test alergiczny.
 8. Od 1 do 2 godzin po zabiegu może się utrzymywać zaczerwienienie twarzy.
 9. Po zabiegu wskazana jest dalsza pielęgnacja kremem odżywczym.
 10. Preparat AHA może być stosowany także na ciało np. uda, plecy, brzuch, dłonie, a także na zrogowaciałe i przesuszone partie ciała takie jak łokcie, kolana, stopy. Po pierwszym zabiegu widać znakomite efekty w postaci poprawy struktury skóry, która staje się gładka i delikatna, partie ciała ze zrogowaciałym naskórkiem ulegają wyraźnemu wygładzeniu.
 11. Kwasy AHA działają również bakteriobójczo, ponieważ dotleniają, poprawiają ukrwienie, odtruwają skórę ze szkodliwych toksyn, a także regulują wilgotność i regenerują skórę. Zawarte w preparacie witaminy i ekstrakty roślinne zostają wprowadzone w głąb skóry, dodatkowo ją odżywiając.

Przeciwwskazania: 

 • uczulenie na preparaty zawierające AHA, Couperose,
 • rozszerzone i popękane naczynka,
 • bardzo cienka skóra,
 • stany zapalne skóry, łuszczyca, alergie.

DODATKOWE INFORMACJE:

 • Kwasy stosujemy całościowo lub tylko miejscowo na miejsca najbardziej wymagające np. broda, nos, czoło (tzw. Strefa t, szczególnie wymagająca strefa oczyszczenia u osób z tłustą lub mieszaną skórą), stopy, dłonie, całe ciało lub inne miejsca wymagające oczyszczenia, usunięcia grubszej skóry, przebarwień, usunięcia cellulitu, rozstępów.
 • Kwasy przeznaczone dla osób które mają pełną świadomość ich działania. Nie bierzemy odpowiedzialności za nieumiejętne stosowanie kwasu !
 • Polecamy również neutralizator do kwasów, niweluje zaczerwienienia i podrażnienia skóry wywołane zabiegiem! 

Pojemność: 7ml
INCI: Agua, passiflora edulis fruit extract, saccharum officinarum extract, citrus limon fruit extract, ananas sativus fruit extract, vitis vinifera fruit extract.

O produkcie

Uroda Pielęgnacja twarzy
Marka Biocosmetics

Sprzedawca

Mydlana Bańka

Kosmetyki naturalne - sklep Mydlana Bańka Zadbaj o swoją skórę! Jej zdrowy i atrakcyjny wygląd pozwala czuć się komfortowo i przyjemnie każdego dnia. Pomoże Ci w tym nasza mydlarnia, która jest wyjątkowym i niepowtarzalnym miejscem dedykowanym osobom świadomym swoich potrzeb.

Zobacz produkty
loader
Ładuję...